Raport "Festyny, dni miasta, jarmarki.."

Z przyjemnością prezentujemy najnowszy raport Stowarzyszenia Klon/Jawor "Festyny, dni miasta, jarmarki czyli współczesne święta polskie. Perspektywa organizatorów i uczestników". Został on opracowany na podstawie wyników badań prowadzonych przez Stowarzyszenie Klon/Jawor w 2016 i 2017

roku w ramach projektu "W poszukiwaniu kulturotwórczego potencjału świąt lokalnych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W raporcie zaprzentowano dane dotyczące jednej z najpowszechniejszych aktywności stowarzyszeń i fundacji działających w polu kultury: organizacji świąt lokalnych. Raport prezentuje zarówno perspektywę organizatorów (organizacji pozarządowych oraz samorządów lokalnych), jak i Polek i Polaków biorących udział w tego typu wydarzeniach. Przeanalizowano m.in. motywacje do organizacji/udziału w świętach lokalnych oraz czynniki uznawane za kluczowe dla sukcesu wydarzenia. Istotnym elementem raportu jest analiza świąt lokalnych pozwalająca uporządkować bogactwo i różnorodność ich funkcji.

Raport dostępny na stronie: WEJDŹ

_______________________________________________
Wytworzył: LGD Partnerstwo Ducha Gór | Anna Gomułka
Udostępnił: Anna Gomułka
Opublikowano: 2017-04-05 08:23:00
Zmodyfikowano: