Dolny Śląsk - Dni otwarte funduszy UE

Czarowanie w szkle, gra miejska na Politechnice Wrocławskiej, a nawet zwiedzanie kokpitu maszynisty dolnośląskiego pendolino oraz…. wnętrza Ziemi – takie atrakcje będą czekać na tych, którzy zechcą wziąć udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

Zapraszamy od 18 do 21 maja! 

Już po raz czwarty w całej Polsce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To doskonała okazja, by zwiedzić interesujące miejsca, często docierając w niedostępne dla turystów rejony.  Na dodatek za darmo lub ze zniżką. Od 18 do 21 maja swoje podwoje otwierają te firmy i instytucje, które skorzystały z funduszy europejskich. 

Wykaz wszystkich miejsc, które można w tym czasie odwiedzić, znajduje się na stronie www.dniotwarte.eu. Wystarczy wejść na portal, wpisać interesującą nas lokalizację i termin, a znajdziemy program imprezy wraz z mapką dojazdu. 

I tak na przykład na Dolnym Śląsku warto się wybrać do Domu Tkacza w Rościszowie (niedziela, 21 maja), gdzie goście będą mogli samodzielnie tkać na krosnach, wypiekać pierniczki według tradycyjnej receptury i kuć żelazo pod okiem mistrza kowalskiego. Koleje Dolnośląskie pozwolą zwiedzić kabinę maszynisty w pojeździe typu Impuls (19 maja)  i zorganizują bezpłatny przejazd pojazdem spalinowym na jednej z wrocławskich tras kolejowych. W Hucie Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach (18-21 maja), jednego z nielicznych producentów szkła kryształowego w Polsce, na oczach turystów rzemieślnicy będą formować masę szklaną i wydmuchiwać kryształowe produkty. Bardzo ciekawie zapowiada się również wizyta w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie (niedziela, 21 maja). Tu zajrzysz do wnętrza Ziemi, doświadczysz trzęsienia Ziemi i sam wywołasz powódź. Natomiast ci, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, powinni udać się do przychodni  LUX MED przy ul. Swobodnej we Wrocławiu (19-20 maja). Można skorzystać z bezpłatnych badań, np. podologicznych czy  cytologicznych, a także posłuchać porad doradcy laktacyjnego czy rehabilitanta.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już niebawem. Warto wziąć w nich udział całą rodziną!

_______________________________________________
Wytworzył: LGD Partnerstwo Ducha Gór | Anna Gomułka
Udostępnił: Anna Gomułka
Opublikowano: 2017-05-12 10:30:00
Zmodyfikowano: