Spektakl "Co dwie głowy to nie jedna" realizowany jest w przedszkolach przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Ducha Gór dzięki dotacji przyznanej w ramach konkursu im. Jana Dormana.

Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach i przedszkolach wynikał z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu było z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Konkurs organizowany był przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

O spektaklu:

Spektakl ,,Co dwie głowy, to nie jedna”, to fascynujące spotkanie z dziećmi, które zaczyna się dużo wcześniej niż się może wydawać. Tematem przewodnim jest GŁOWA.

Głowa to centrum człowieka, może być za duża, bywa niemądra. Od Głowy wszystko się zaczyna.

Co w niej jest? Kto jest głową państwa, a kto może być oczkiem w głowie? Co zrobić, gdy mamę boli głowa? Na te pytania każdy znajdzie swoją odpowiedź. Poruszymy szare komórki tak, aby nikt nie miał wątpliwości, że je ma.

Ponieważ co dwie głowy, to nie jedna, dlatego za całe zmieszanie i koncepcję odpowiadają Agnieszka Mielcarek i Diana Jonkisz. Aga reżyseruje, Diana tworzy scenografię. Dziewczyny mają za sobą nie jedną burzę mózgów. Muzyka do spektaklu wychodzi z głowy Natalii Pucek. Do tego kompletu dorzucić należy jeszcze Tobiasza Cichońskiego, który dla Was będzie rzucał, przerzucał i żonglował- a to niezła gimnastyka dla mózgu.

 

plakat co dwie głowy to nie jedna