Po nitce do recyklingu

Po nitce do recyklingu” –to projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Sołectwa Wojanów-Bobrów., który miał na celu pokazanie mieszkańcom Bobrowa i Wojanowa jak wiele rzeczy można zrobić z materiałów niejednokrotnie uważanych za śmieci.

W ramach projektu przeprowadzono trzy warsztaty i zorganizowano wystawę prac wytworzonych przez uczestniczki.
Na warsztatach krawieckich uczestniczki nauczyły się szyć na maszynie i wykonały woreczki na jarzyny i owoce z pozyskanych firan. Wykonano również torby na zakupy.
Podczas warsztatów dziewiarskich uczestniczki uczyły się bądź doskonaliły swoje umiejętności w operowaniu szydełkiem i drutami. Z włóczek i taśm magnetofonowych wykonano pojemniki do użytku w gospodarstwie domowym.
Dla bardzo interesujące były warsztaty makramy, podczas nich uczestniczki poznały węzły ozdobne przydatne do wykonywania różnych ozdobnych form.

Efektem pracy była wystawa, zorganizowana w świetlicy wiejskiej w Wojanowie.
Dzięki przeprowadzonym warsztatom w ramach projektu, uczestniczki zdobyły nowe umiejętności, odnowiły znajomości, ale przede wszystkim zyskały nowe spojrzenie na wykorzystanie materiałów z recyklingu. W projekcie uczestniczyło 60 osób.

Wszystkie działania odbyły się w ramach projektu „Po nitce do recyklingu”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce praz Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Partnerstwo Ducha Gór.

 

______________________________________________
Wytworzył: LGD Partnerstwo Ducha Gór | Julia Kopczyk
Udostępnił: Julia Kopczyk
Opublikowano: 27.04.2022 r.

Programy PAFW

dl programy