Gra miejska Karpacza Śladami listonosza Roberta Fleissa

Towarzystwo Miłośników Karpacza w ramach programu Działaj Lokalnie zrealizowało projekt pn. Gra miejska Karpacza - Śladami listonosza Roberta Fleissa. Do celów należało przede wszystkim przywrócenie poczucia wspólnoty i wzrost integracji mieszkańców oraz zacieśnianie więzi międzypokoleniowej.

Projekt został zrealizowany w Karpaczu. Inspiracją do powstania scenariusza była postać Roberta Fleissa (1847-1937), który jako listonosz przez 37 lat nosił listy na Śnieżkę. Z historią Roberta Fleissa można zapoznać się w Muzeum Sportu i Turystyki. Scenariusz określa trasę na której punktami są zaznaczone zabytki oraz miejsca związane z historią Karpacza. Punktem startowym jest Muzeum Turystyki i Sportu, następnie Lipa Sądowa, Zapora na Łomnicy, Kościół Wang, Miejsce Anomalii Grawitacyjnej, Dziki Wodospad, Skocznia narciarska Orlinek, Wilczy wodospad, Krucze Skały i powrót do Muzeum Turystyki i Sportu. Projekt obejmował następujące zadania: projektowanie aplikacji, strony internetowej, grafiki. W zakres prac wchodziło między innymi tworzenie poszczególnych ekranów splashy, ekranów wejściowych, menu głównego, tworzenie ikon wraz z ekranami informacyjnymi. Wdrażanie scenariusza i budowanie trasy gry miejskiej. Odbyły się spotkania informacyjne i robocze z mieszkańcami w celu zebrania materiałów oraz pomysłów do gry miejskiej, a także ustalenia harmonogramu testowania aplikacji w terenie.

Odbiorcy projektu to mieszkańcy miasta ale również i turyści. Gra miejska w aplikacji jest to świetna alternatywa dla młodzieży, rodzin z dziećmi i seniorów. Ponadto jest to dobra motywacja do wyjścia na spacer. Jest to sposób na odkrycie swojego miejsca zamieszkania w sposób dynamiczny i przyjazny wszystkim mieszkańcom, instytucjom i turystom.

Wszystkie działania odbyły się w ramach projektu „Gra miejska Karpacza – Śladami listonosza Roberta Fleissa” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce praz Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Partnerstwo Ducha Gór.

 

______________________________________________
Wytworzył: LGD Partnerstwo Ducha Gór | Julia Kopczyk
Udostępnił: Julia Kopczyk
Opublikowano: 27.04.2022 r.

Programy PAFW

dl programy