26. edycja Dobroczyńcy Roku

W styczniu rusza 26. edycja Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku". Celem jest nagrodzenie firm zaangażowanych społecznie, które współpracują z organizacjami pozarządowymi i prowadzą programy wolontariatu pracowniczego. Firmy można będzie zgłaszać od 10 stycznia do 10 lutego 2023 r. do godziny 13:00. 

W tej edycji firmy i fundacje korporacyjne będą nagrodzone również za pomoc uchodźcom i Ukrainie - organizacje mogą zgłaszać współpracę z firmami w tym obszarze. W nawiązaniu do utworzonej z okazji jubileuszu Konkursu Karty  zasad dobrej współpracy biznesu powstała kategoria "Dobra współpraca biznesu i organizacji pozarządowych", która ma na celu zebranie wzorcowych przykładów międzysektorowego partnerstwa i pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Podobnie jak w ubiegłym roku firmy mogą być zgłaszane przez organizacje pozarządowe w kategoriach: Kultura i edukacja, Lokalne partnerstwa, Ochrona środowiska i klimatu, Otwartość na różnorodność, Pomoc społeczna i charytatywna, Zdrowy tryb życia. Firmy i ich pracownicy mogą samodzielnie zgłaszać dobre praktyki i programy wolontariatu pracowniczego w kategorii Wolontariat pracowniczy.

W Polsce jest wiele firm, które samodzielnie, lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizują wartościowe projekty społeczne. Warto, aby dowiedziała się o nich cała Polska. Każdy projekt firmy, który jest skutecznym pomysłem na czynienie dobra, mądrym wsparciem lub angażuje pracowników w wolontariat, ma szansę zostać nagrodzony przez Kapitułę.

Więcej informacji pod linkiem

 

______________________________________________
Wytworzył: LGD Partnerstwo Ducha Gór | Marta Weinke
Udostępnił: Marta Weinke
Opublikowano: 09.12.2022
Zmodyfikowano: