UŻYTKOWNICY KARKONOSKIEJ MARKI LOKALNEJ ROK 2019

Poniżej prezentujemy zestawienie użytkowników znaku Karkonoskiej Marcki Lokalnej "Skarby Ducha Gór" - podmioty posiadające prawo do posługiwania się znakiem Karkonoskiej Marki Lokalnej w 2019 r.

Certyfikat Karkonoskiej Marki Lokalnej jest przyznawany na rok, po roku możliwe jest odnowienie certyfikatu, po spełnieniu wymagań okreslonych w umowie licencyjnej. Na kazdy kolejny rok przyznawany jest certyfikat zawierający informację na jaki rok został przyznany.

 

Zestawienie.

Relacja ze spotkania Karkonoskiej Marki Lokalnej 23.04.2019

W dniu 23 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie producentów i usługodawców zrzeszonych w ramach Karkonoskiej Marki Lokalnej. Spotkanie odbyło się w Łomnicy w Hali Mlecznej.

Podczas spotkania omówiono najpilniejsze sprawy dotyczące Marki Lokalnej:

- plany związane z dalszym rozwojem Karkonoskiej Marki,

- kwestie projektu współpracy z Czechami - m.in. uzupełnienie gablot Skarby Ducha Gór,

- organizacja wyjazdu na jarmark bożonarodzeniowy do Aachen,

- wspólpracy z innymi miejscami, przedsiębiorcami,

- utworzenie spółdzielni/inkubatora,

- udział w konkursie "Kulinarne Dziedzictwo".

Użytkownicy Karkonoskiej Marki Lokalnej rok 2018

Poniżej prezentujemy zestawienie użytkowników znaku Karkonoskiej Marcki Lokalnej "Skarby Ducha Gór" - podmioty posiadające prawo do posługiwania się znakiem Karkonoskiej Marki Lokalnej w 2018 r.

Certyfikat Karkonoskiej Marki Lokalnej jest przyznawany na rok, po roku możliwe jest odnowienie certyfikatu, po spełnieniu wymagań okreslonych w umowie licencyjnej. Na kazdy kolejny rok przyznawany jest certyfikat zawierający informację na jaki rok został przyznany.

 pobierz zestawienie użytkowników

Spotkanie Marki Lokalnej z PTTK 23.04.2018

23. kwietnia 2018 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym Kowalowe Skały we Wrzeszczynie odbyło się szkolenie Przewodników Sudeckich PTTK na temat produktów lokalnych certyfikowanych znakiem Karkonoskiej Marki Lokalnej "Skarby Ducha Gór". Podczas spotkania lokalni producenci przedstawili swoje produkty, umożliwili ich degustację i chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Oby był to początek pięknej i owocnej współpracy.

Skarbiec Ducha Gór w Gault&Millau 2018

Z dumą informujemy, że nasz sklep z produktem lokalnym "Skarbiec Ducha Gór", prowadzony w Karpaczu, przy ul. Konstytucji 3 maja 25, został wyróżniony wpisem do Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska 2018. "Skarbiec Ducha Gór" znalazł się w elitarnym gronie 60 miejsc z całej Polski, które oferują zakup produktów lokalnych. O znalezieniu się w kolejnej edycji Przewodnika zadecydował staranny wybór produktów regionalnych, które oferujemy, potwierdzony przez inspektorów Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska.

List od Redaktor naczelnej Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska

Relacja spotkanie Karkonoskiej Marki Lokalnej 19.03.2018

W dniu 19. marca 2018 r. odbyło się spotkanie producentów i usługodawców zrzeszonych w ramach Karkonoskiej Marki Lokalnej. Spotkanie odbyło się w Karpaczu w OW "U Musa". Podczas spotkania omówiono najpilniejsze sprawy dotyczące Marki Lokalnej: plany związane z dalszym rozwojem Karkonoskiej Marki, kwestie uszczlnienia systemu Marki w celu podniesienia jakości oznaczonych produktów oraz organizacja wyjazdu na jarmark bożonarodzeniowy do Monschau. Przedstawiono róznież ocenę Komisji dotyczącą złożonych wniosków o przyznanie Karkonoskiej Marki Lokalnej. Ocena została poddana pod głosowanie, decyzją Kapituły do grona wyróżnionych niebawem dołączą:

1. Szafran (Crocus Sativus) Izerski, Krzysztof Marcinkiewicz

2. Użytkowe i ozdobne wyroby ze starego drewna z ręcznie kutymi elementami metalowymi, z wstawkami ceramicznymi ręcznie malowanymi motywami kulturowymi Krainy Ducha Gór, Manufaktura Drewniany Piotrula

3. Kolejka Turystyczna – KARPACZ EXPRESS, FPT KOLEJKA Irena Talaga

GRATULUJEMY!

Wizyta studyjna JOWES marzec 2018

W dniach 05.03.-06.03.2018 r. na obszarze Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór gościliśmy 25 przedstawicieli organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, producentów oraz samorządowców z okolic Częstochowy. Organizatorem Wizyty studyjnej był Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Głównym tematem wizyty była kooperacja LGD oraz producentów lokalnych wyróżnionych certyfikatem Karkonoskiej Marki Lokalnej "Skarby Ducha Gór".

Karkonoska Marka Lokalna na Euregio 2018 Aachen

W dniach od 02-04.03.2018 Dorota Goetz Prezes Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego z Jeleniej Góry uczestniczyła w targach turystycznych Euroregio Wirtschaftsschau odbywających się w Aachen. Podczas targów promowaliśmy nasz obszar za pomocą produktów lokalnych z naszego obszaru wyróżnionych certyfikatem Karkonoskiej Marki Lokalnej "Skarby Ducha Gór".

Uczestnictwo w targach jest wynikiem współpracy LGD z Powiatem Jeleniogórskim oraz Regionem Miast Aachen i Stowarzyszeniem „Eifel”, główną ideą tej współpracy jest promocja i wykorzystanie marek lokalnych w celu intensyfikacji rozwoju regionu. Na targach w Aachen, licznie odwiedzanych przez gości z Niemiec, Holandii i Belgii, zaprezentowano przykładową ofertę produktów lokalnych z Karkonoszy. W ten sposób odwiedzający ekspozycję goście mieli okazję zapoznać się nie tylko z rozbudowaną ofertą turystyczną naszego regionu, ale także z szeroką paletą produktów naszych lokalnych przedsiębiorców.

12.01.2018 Spotkanie Karkonoskiej Marki Lokalnej

W dniu 12. stycznia 2018 r. w OW U Musa w Karpaczu odbyło się spotkanie użytkowników znaku certyfikacji lokalnej: Karkonoskiej Marki Lokalnej Skarby Ducha Gór.W spotkaniu wzięło udział 11 producentów. Podczas spotkania podsumowaliśmy funkcjonowanie Marki Lokalnej w 2017 r. oraz przedstawiliśmy plany nad nadchodzący rok. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na marzec 2018 r.

Podczas spotkania wszyscy użytkownicy zostali poczęstowani certyfikowanym daniem - czyli Karkonoską Zupą Gulaszową, przyrządzaną przez Kornelię i Zygfryda Szygulów.

Marka Lokalna na Kongresie Odnowy Wsi 2017

W dniu 1. grudnia 2017 r. Lokalna Grupa Działania Pratnerstwo Ducha Gór uczestniczyła w Kongresie Odnowy Wsi Dolnośląskiej, który odbył się na Zamku w Kliczkowie. Podczas Kongresu pracownik biura LGD - Anna Gomułka zaprezntowała dotychczasowe doświadczenia Lokalnej Grupy Działania dotyczące wprowadzania i realizaowania Karkonoskiej Marki Lokalnej "Skarby Ducha Gór'. Zaprezentowane zostały dobre praktyki pracy z lokalnymi producentami oraz Marka Lokalna i lokalne produkty, w konetkście ich roli podczas tworzenia marki całego regionu.

Użytkownicy Karkonoskiej Marki Lokalnej 2017

Poniżej prezentujemy zestawienie użytkowników znaku Karkonoskiej Marcki Lokalnej "Skarby Ducha Gór" - podmioty posiadające prawo do posługiwania się znakiem Karkonoskiej Marki Lokalnej w 2017 r.

Certyfikat Karkonoskiej Marki Lokalnej jest przyznawany na rok, po roku możliwe jest odnowienie certyfikatu, po spełnieniu wymagań okreslonych w umowie licencyjnej. Na kazdy kolejny rok przyznawany jest certyfikat zawierający informację na jaki rok został przyznany.

POBIERZ