Przystanek Karkonosze

Stowarzyszenie Przyjaciół Podgórzyna „Pogórze” z pomocą Gminy Podgórzyn zrealizowało projekt pod nazwą „Przystanek Karkonosze”. Głównym jego celem było stworzenie przyjaznych dla oka odbiorców wiat przystankowych. „Przystanek Karkonosze” ma pełnić rolę oazy pozwalającej poczuć się jak na łonie natury, będąc wśród ulicznego zgiełku. Takie rozwiązanie nie tylko wprawia w dobry nastrój, czy też pozwala poznać ciekawe fakty na temat karkonoskiej fauny i flory, ale również chroni ptaki przed kolizjami ze szklaną szybą przystankowych wiat.

Projekt polegał na przygotowaniu przy współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym 6 projektów graficznych, które znalazły się na szybach wiat przystankowych w Podgórzynie.  Z udostępnionych przez Karkonoski Park Narodowy materiałów zdjęciowych oraz tekstowych dotyczących chronionych i zagrożonych gatunków powstały projekty stanowiące podstawę oklejenia wiat. Na szybach przystankowych znajdują się piękne krajobrazy.
W celu pozyskania jak największej liczby odbiorców, stowarzyszenie umieściło informacje na tablicy ogłoszeń, w lokalnym biuletynie. Przeprowadzono także konsultacje społeczne oraz zaangażowano mieszkańców poprzez liderów grup mieszkańców (młodzież, seniorzy).
Wiaty przystankowe zostały uprzątnięte przez wolontariuszy i przygotowane do oklejenia szyb przez profesjonalną firmę.

Odbiorcami projektu są wszyscy korzystający z komunikacji miejskiej, ale również i turyści odwiedzający Podgórzyn. Przystanek Karkonosze to świetna forma promocji regionu, a także sposób na poprawę estetyki miejscowości.

Wszystkie działania odbyły się w ramach projektu „Przystanek Karkonosze”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce praz Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Partnerstwo Ducha Gór.

 

______________________________________________
Wytworzył: LGD Partnerstwo Ducha Gór | Julia Kopczyk
Udostępnił: Julia Kopczyk
Opublikowano:  27.04.2022 r.

Programy PAFW

dl programy