Warsztaty teatralno-filmowe „Nuda”

 Miejski Ośrodek Kultury oraz Teatr 55 zrealizowali projekt pod nazwą „Warsztaty teatralno-filmowe Nuda”. Głównym celem było wyzwolenie i upublicznienie energii społecznej oraz integracja kowarskiej młodzieży. Działania umożliwiły uczestnikom rozwijanie ich pasji, wzrost samoakceptacji i poczucia własnej wartości oraz przełamywania wewnętrznych barier.

Projekt polegał na przeprowadzeniu warsztatów teatralnych i filmowych z grupą młodzieży a następnie przygotowaniu ich do nagrania sztuki "Nuda" Grzegorza Sławińskiego. Nagranie filmowe sztuki okazało się najlepszym i najszybszym rozwiązaniem, aby młodzież mogła zagrać a wyniki jej pracy mogli zobaczyć rówieśnicy oraz wszyscy zainteresowani. Do nagrania zaangażowano uczniów ósmych klas szkoły podstawowej, którzy interesują się filmowaniem. Po kilkudniowych warsztatach mogli nagrać spektakl wraz z aktorkami grającymi w spektaklu. Gotowy, zmontowany spektakl, można było obejrzeć w Kinie za Rogiem. Na seanse zostali zaproszeni uczniowie ZSO i starszych klas szkoły podstawowej. Następnie nagranie zostało zamieszczone na platformie YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach. Sztuka „Nuda” to komediowa opowieść o 4 dziewczynach, które siedzą na ławce na wsi i rozmawiają, że dobrze byłoby pojechać do miasta.

Do odbiorców projektu należała przede wszystkim młodzież szkolna z Kowar, a także widzowie internetowi, którzy mogli oglądać nagranie filmowe sztuki na platformach takich jak YouTube czy Facebook.

Wszystkie działania odbyły się w ramach projektu „Warsztaty filmowo-teatralne „Nuda””, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce praz Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Partnerstwo Ducha Gór.

 

______________________________________________
Wytworzył: LGD Partnerstwo Ducha Gór | Julia Kopczyk
Udostępnił: Julia Kopczyk
Opublikowano:  27.04.2022 r.

Programy PAFW

dl programy