Gra miejska Piechowice

W sobotę, 3 października oficjalnie rozpoczął się kolejny rok harcerski. Kilkanaście patroli z gromad zuchowych, drużyn harcerskich i starszoharcerskich ruszyło na trasy w najciekawsze zakątki Piechowic. Harcerze spotkali na swojej drodze piratów, czekało na nich mnóstwo zadań: stworzyli filtr do wody, skonstruowali własny statek, udzielali rozbitkom pierwszej pomocy, uczyli się orientacji w terenie.
Na trasie starszoharcerskiej wcielali się w detektywów, których celem było odnalezienie młodego hrabiego Wilhelma. Spotykali przyjaciół zaginionego, wykonując dla nich zadania, takie jak odnalezienie zdjęcia - pamiątki dla niani Wilhelma, szybkie rozpalanie ogniska w trudnych warunkach, czy powtórzenie podstaw ze znajomości lokalnych ziół, zebrali informacje o Wilhelmie, odnaleźli go, a na końcu przekonali do powrotu do domu.
Fabuła trasy zuchowej opierała się na bajce "Jack i Piraci z Nibylandii". Zuchy miały odbić skarb z rąk kapitana Haka, tworzyli magiczny pył, łowili jabłka przy pomocy prawdziwej wędki, sadzili kwiaty, rysowali marzenia przy pomocy soku z cytryny, wszystko po to, aby zdobyć hasło, czyli miejsce ukrycia skarbu.

Wszystko to w ramach projektu "Znów aktwyni razem", dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie LGD PArtnerstwo Ducha Gór w Kowarach.

Programy PAFW

dl programy